• Rokycanova 240/27, +420 777 451 488

  • Žukovského 854/3, +420 725 293 821

Když komplexní pojištění nefunguje

Komplexní zdravotní pojištění v ČR umožňuje cizincům bezplatnou lékařskou péči, léčit akutní formy onemocnění a podstoupit preventivní vyšetření hlavních lékařů jednou ročně.
Spolu s pojistnou smlouvou Vám pojišťovací agent poskytne seznam smluvních nemocnic - můžete se na ně obrátit a očekávat, že pojišťovna nese náklady na léčbu.
Existují však případy, kdy pojišťovna odmítne zaplatit za vaši léčbu.
Když pojištění nepomůže?
Samozřejmě existují případy, kdy komplexní zdravotní pojištění nepomůže.
  1. Chronická onemocnění
Pokud jste již před koupí pojištění trpěli astmatem nebo jinou nemocí, budete muset za další sledování zaplatit lékař sám. Pojištění se vztahuje pouze na akutní formy nových onemocnění.
  1. Lázeňská léčba
Pokud chcete podstoupit profylaktickou léčbu, komplexní zdravotní pojištění to nepokryje.
  1. Alternativní medicína
Když jdete do nemocnice, která není na smluvním seznamu, může vaše pojišťovna pokrýt část nákladů na léčbu. Tato finanční podpora se však nevztahuje na homeopatii a akupunkturu.
  1. Těhotenství a porod
Každá pojišťovna má čekací dobu 3 až 8 měsíců. Pokud žena před skončením čekací doby otěhotněla a nepožádala o zvláštní pojistnou smlouvu, nese všechny své vlastní náklady.
  1. Osobní zranění
Pokud se osoba dopustila trestného činu a je zraněna, pojišťovna za léčbu neplatí. Podobně, pokud byl pacient zraněn pod vlivem alkoholu nebo drog.
Je tu další nuance: v mnoha smluvních nemocnicích je oddělení pro cizince (cizinecké oddělení). Nejdříve je musíte použít tam, a pak budete posláni k léčbě na správném oddělení. Pokud půjdete přímo na oddělení, nemocnice má právo vám účtovat za léčbu.
Pro více informací volejte: +420 775 543 274 nebo přijďte k nám. Nacházíme se na adrese:
  • Žukovského 3
  • Koněvova 35
cs_CZCzech
ru_RURussian cs_CZCzech